Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży w Zielonej Górze
<

Szkoła Programowania dla Dzieci I Młodzieży

Cześć! Mamy na imię Kuba i Ela. Jesteśmy rodzicami dwóch wspaniałych synów w wieku 10 i 5 lat i to oni właśnie zainspirowali nas do założenia szkoły programowania dla dzieci i młodzieży. Oboje jesteśmy absolwentami Uniwersytetu Zielonogórskiego kierunków informatycznych.

Jakub: Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się w szkole podstawowej, kiedy Pani z matematyki przyniosła na zajęcia ZX Spectrum+. Wspomagając się takimi czasopismami jak Bajtek czy Komputer Świat, tworzyłem pierwsze programy w LOGO i Basic. W szkole średniej dostałem od rodziców pierwszy własny komputer firmy ATARI XE. Na studiach pierwszy PC (personal computer), na którym poznawałem takie języki programowania jak C++, Assembler, Pascal, VB (VisualBasic), a po studiach zawodowo tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem PHP, Java Script, Ajax, CSS.

Ela: Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się na studiach i trwa do chwili obecnej. Pasja do programowania i elektrotechniki pozwoliła mi uzyskać stopień doktora nauk technicznych. Przez wiele lat prowadziłam zajęcia na Uniwersytecie Zielonogórskim m.in. z programowania w ANSI C, Systemów Operacyjnych Unix, logiki dla informatyków, techniki cyfrowej, a w chwili obecnej elektrotechniki i programowalnych sterowników logicznych firmy Siemens na AJP w Gorzowie Wielkopolskim.

Wiemy, że programowanie to nie tylko surowe wklepywanie kodu ale przedewszystkim umiejętność rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem logicznego myślenia, matematyki, fizyki i geometrii. Tego właśnie postaramy się nauczyć Twoje dziecko.

Zapraszamy!