Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży w Zielonej Górze
<

Szkoła Programowania dla Dzieci I Młodzieży

#ZOSTAŃ PROGRAMISTĄ

Programista JUNIOR

Wymagania

  • Wiek uczestnika: od 7 do 16 lat
  • Kurs zakłada brak wcześniejszej wiedzy w zakresie programowania lub elektroniki
  • Wystarczy ciekawość, głód nauki i logiczne myślenie
  • Opłata miesięczna: 180 PLN

Informacje o zajęciach 2021/2022

Zapisy na kurs programowania
Termin: 09/2021 - 01/2022Istnieje wiele sposobów nauczania programowania, jednak głównym wyzwaniem jest wyjaśnienie przyszłym programostom abstrakcyjnych pojęć matematycznych, takich jak oś, parametry i zmienne. Scratch, język programowania, stanowi wyzwanie. Wykorzystuje kolorowe animacje, aby zilustrować trudne koncepcje i otwiera drzwi do cudownego świata kodu.

Scratch to graficzny język programowania opracowany przez grupę Lifelong Kindergarten w Massachusetts Institute of Technology. Dzieci mogą przeciągać i łączyć bloki kodu, aby tworzyć szereg programów, w tym animacje, opowiadania, instrumenty muzyczne i gry. To trochę jak programowy odpowiednik LEGO!

Nasze zajęcia mają zachęcić dzieci do poznawania podstaw informatyki, zasad tworzenie grafik komputerowych, zastosowania matematyki i fizyki do tworzenia użytkowych programów komputerowych oraz gier. Dzieci poznają zasady działania komputerów oraz systemów komputerowych. Umiejętnościami docelowymi jednak będzię poznanie języka programowania Scratch, przyjazne animowane postacie i fajne narzędzia do projektowania graficznego. Będą tworzyć fajne programy oraz gry, przeciągając i upuszczając wbudowane bloki kodu, co pomoże im wdrożyć wewnętrzną logikę i strukturę programowania.

Micro:BIT Na tych zajęciach poznamy budowę mikrokomputera i podstawy jego zaprogramowania. Wykorzystując mnóstwo czyjników, fotokomórek i wyświetlaczy zbudujemy i zaprogramujemy mnostwo urzędzeń z wykorzystaniem Micro:BIT.

Kolejnym etapem naszego kursu będzie budowa i programowanie robotów edukacyjnych serii mBot Ultimate 2.0. Zbudowane samodzielnie roboty dzieci będą programować z wykorzystniem dostosowanej do potrzeb platformy wersji Scratcha. Interfejs środowiska wygląda dokładnie tak samo jak w Scratchu.

Podstawy projektowania i budowania stron internetowych Poznamy HTML, podstawy JavaScript. Arkusze CSS czyli mega triki z wyglądem i animacjami na stronach WWW.

Miejsce i czas przeprowadzania zajęć

Zajęcia odbywają się w

  • Zielona Góra ul. Wyszyńskiego 18. (domek jednorodzinny z tyłu marketu E.Leclearc)
  • Sulechów Osiedle Promień 3B/01 (z tyłu marketu LIDL).

Obecnie prowadzimy nabór na Wrzesień 2021 - Styczeń 2022.